Promarněná šance. Energie neudržela vedení, v Litvínově padla

Energetici páteční zápas s Litvínovem rozehráli náramně dobře a na začátku druhé části vedli o tři branky a nic nenasvědčovalo tomu, že by to mělo dopadnout špatně. Výpadek ve druhé třetině a obrovské množství chyb ale vedlo k promarněnému vedení a nakonec velmi hořké prohře.
Tipsport extraliga, 21. kolo, pá 24.11.2023, Litvínov, Zimní stadion Ivana Hlinky
HC VERVA Litvínov
6:4
0:2, 4:1, 2:1
Branky a nahrávky: 24:46 Kirk (Hlava; 5/4), 28:47 Kudrna (Jurčík; 5/5), 30:04 Koblasa (Abdul; 5/5), 35:08 Kirk (Zile, O. Kaše; 5/4), 46:17 Zygmunt (Jurčík, Kudrna; 5/5), 49:46 Abdul (5/5) – 08:37 Černoch (5/5), 11:16 Hladonik (Zetterberg, Plutnar; 5/4), 21:40 Koffer (5/5), 51:12 Stříteský (Rachůnek, Gríger; 5/4). Rozhodčí: Hribik, Ondráček – Svoboda, Klouček. Diváci: 5094. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:2. Střely na branku: 39:36 (10:8, 15:11, 14:17). Zblokované střely: 17:9. Hity: 9:5. Vhazování: 16:46. Průběh utkání: 0:3, 6:3, 6:4.
diváci5094
HC VERVA Litvínov: Zajíček – Zile, Zeman, Baránek, Demel, Czuczman, Šalda, Kočí – Hlava, D. Kaše, O. Kaše – Koblasa, Kirk, Abdul – Maštalířský, Jurčík, Kudrna – Zygmunt, Gut, Havelka.
HC Energie Karlovy Vary: Frodl – Plutnar, Pulpán, Mikyska, Stříteský, Huttula, Dlapa, Havlín – Rachůnek, Gríger, Procházka – Hladonik, Jiskra, Beránek – Koffer, Černoch, Zetterberg – Redlich, Kofroň, Bernovský.

Energetici se v pátek večer představili v tradičním Podkrušnohorském derby proti Litvínovu. Soupeř měl do zápasu lepší vstup a ihned se snažil vytvořit si tlak, k větším šancím ale hned nedošlo. Energetici poprvé zahrozili v páté minutě, když se do slibné šance dostal Jiskra. Další možnost skórovat měl krátce po oslabení Beránek, ani on na Zajíčka ale nevyzrál. Energetici se ale mohli radovat už o minutu později, Jiří Černoch našel před bránou odražený puk a trefil se na přední tyč. Krátce na to dostali Karlovarští možnost přesilové hry a hned ji využili, z mezikruží se prosadil Jan Hladonik.

Energetici následně znovu faulovali, ale byli to oni, kdo měl šance. V úniku znovu Beránek, po něm Procházka, ani jeden ale skóre nenavýšil. Zbytek třetiny se nesl v poklidnějším tempu, ta pravá divočina se teprve chystala. Karlovarští měli totiž skvělý vstup do druhé třetiny, k odraženému puku se dostal Filip Koffer a z mezikruží se trefil přesně. Od té doby ale začali hrát domácí. Nejprve se při přesilovce prosadil Liam Kirk a Litvínov byl lehce povzbuzen. Možná i více než lehce, energetici se totiž nemohli vůbec dostat k puku. Domácí toho brzy využili a v osmadvacáté minutě přidali druhou branku, po chybě v obraně pálil osamocený Andrej Kudrna.

Trvalo pouze sedmasedmdesát vteřin, než se litvínovský zimní stadion radoval potřetí. K puku se dostal bývalý energetik Petr Koblasa a Frodla propálil na bližší tyč. Bohužel to pro karlovarské nebyl konec třetiny hrůzy. Po pár minutách totiž následovalo vyloučení a další využitá přesilovka Litvínova. Liam Kirk si našel odražený puk a pohodlně zakončil, Verva tak šla poprvé v zápase do vedení. Energetikům se druhá třetina vůbec nevydařila a nakonec mohli být ještě rádi, že obdržené branky byly pouze čtyři.

Do třetí části vstoupili Karlovarští s nadějí na vyrovnání či otočení, měli k tomu k dispozici i přesilovou hru, kromě tyčky ale nic víc nepřišlo, to bylo zase na dlouhou dobu všechno. Hokejisté Litvínova totiž v sedmačtyřicáté minutě ujeli do přečíslení, které proměnil Pawel Zygmunt a rázem vedli o dvě branky. Hra Energie se totálně sesypala a netrvalo to dlouho, aby Frodl lovil puk znovu se sítě. Jindřich Abdul sebral puk mezi kruhy a trefil se přesně do růžku branky.

Energetici sebrali poslední síly a i díky přesilovce měli možnost ihned reagovat. Před Zajíčkem se vytvořila skrumáž, puk se pohyboval na čáře, do branky ani přes kontrolu videa neprošel. Karlovarští pokračovali v přesilové hře a nakonec se mohli počtvrté radovat, od modré se prosadil Matěj Stříteský. Energetici ještě zkoušeli zahrozit v posledních minutách, v době počínajícího tlaku si to ale sami pokazili faulem a veškerá snaha byla ztracená. Energetici tak promrhali slibné vedení a z Litvínova odjíždí s vysokou porážkou.